Evet, 2018 yılına keyifli bir başlangıç yapmak için aracımızla Bulgaristan’ın gözde kayak merkezlerinden Pomporova’ya gittik.

BİR YAŞAM MÜHENDİSİNDEN TAVSİYELER .....

713

Eşim ve ben, kayak sporunu yeni yeni öğrenmeye çalışıyoruz. Ama kızımız Ceylin, küçük yaşta kayak yapmaya başladığı ve keyfini aldığı için kış ayları, hele bir de kar yağdıysa rotamız ,bize en yakın kayak merkezi Uludağ, oluyor.

Sizleri bilmem ama benim için yeni yıl demek ,karlı çam ağaçları,havuç burunlu kömür gözlü kardan adam, soğuk havada yüzüme çarpan kar taneleri demektir.Benim çocukluğumda , yeni yıl yaklaşırken çarşıya pazara ,üzerleri pullu ,çam ağaçlı ,karlı,noel babalı tebrik kartlarının satıldığı tezgahlar açılırdı .O tezgahlardan kartlar alıp, üzerlerini iyi dileklerimizle doldurup,arkadaşlarımıza ,akrabalarımıza postalardık.Sanırım o kartpostalların üzerlerindeki resimlerden kaldı bende, bu yeni yıl,kar,üzerine kar yağmış çam ağaçları hayali.

Daha önce  Uludağ Kayak merkezi’nde yeni yılı karşılamış ,çok keyif almıştık.Bu sene de yeni yıla karla girmek istedik ve eşimle araştırmaya başladık.Uludağ ve Kartalkaya Kayak merkezleri’ndeki  çoğu otel, biz araştırma yaptığımız dönemde, yılbaşı dönemi konaklama  ücretlerini henüz belirlememişlerdi.Belirlemiş olanların da ücretleri  normal dönem konaklama ücretlerinin çok çok üzerindeydi, ve…

View original post 823 kelime daha

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s